HYDRO ARCH+ HYALURONIC ACID

kremy baner

HYDRO ARCH+ HYALURONIC ACID

Kwas hialuronowy obok kolagenu jest najważniejszym składnikiem naszej skóry. Znajduje się także w tkance łącznej, stawowej, w ścianach naczyń krwionośnych, płynach ustrojowych, jednak najwięcej, bo aż 50 % całkowitej ilości, znajduje się w skórze.

Jest mukopolisacharydem o średniej masie cząsteczkowej między , łączącym włókna kolagenowe i elastynowe w skórze właściwej.

Jest obecny w przestrzeni międzykomórkowej naskórka oraz w skórze właściwej jako składnik bezpostaciowego żelu proteoglikanowego, który jest zbiornikiem wodnym dla skóry. Odpowiedzialny jest także za nieprzepuszczalność dla płynów międzytkankowych i bakterii. Jego ilość zależna jest od wieku.  Spadek ilości kwasu hialuronowego jest jedną z przyczyn wysuszenia i pomarszczenia starczej skóry.

Unikalną właściwością kwasu hialuronowego jest wysoka zdolność wiązania wody i jej zatrzymywania, również w kosmetyku. Dzięki temu spełnia zasadniczą rolę w utrzymaniu prawidłowej wilgotności naskórka i skóry właściwej.
Dobrze nawodniony naskórek staje się gładki, jędrny, sprężysty i elastyczny. Skóra wygląda lepiej, zdrowiej i młodziej. Kwas hialuronowy nie tylko chroni skórę przed wysychaniem, ale także wzmacnia jej właściwości ochronne. W kosmetyce i dermatologii (jako składnik profesjonalnych preparatów odmładzających służących do wypełniania zmarszczek i powiększania ust) .

Właściwości kwasu wielkocząsteczkowego HMW – High Molecular Weight:

  • tworzy film na powierzchni skóry, powodując lokalnie silne podwyższenie wilgotności warstwy rogowej naskórka, co powoduje wrażenie jedwabistej gładkości skóry,
  • zwiększa przenikanie substancji czynnych w głąb skóry (zwiększa przepuszczalność naskórka),
  • zagęszcza i stabilizuje fazę wodną emulsji,
  • utrzymuje wilgoć w kosmetykach.

ZASTOSOWANIE: 3x tygodniowo pod krem zarówno na dzień jak i na noc.

– Skóra sucha, dojrzała, często poddawana promieniowaniu UVA ( słońce, solarium) wymagająca intensywnego nawilżenia, atopowa, zapalenie około mieszkowe, skóra objęta chorobami łojotokowymi, trądzik różowaty, trądzik pospolity, łojotokowe zapalenie skóry

– Skóra osób młodych dotknięta problemem trądziku, wymagająca regulacji wydzielania sebum.

Przechowywać w lodówce!!!

Poj.30 ml  /    Cena: 80 zł

powrót do [PREPARATY KOSMETYCZNE]