HYDRO ARCH+ PEEL UREA 40%

kremy baner

HYDRO ARCH+ PEEL UREA 40%

Jest to żel złuszczający oparty na wysokim stężeniu mocznika. Mocznik jest końcowym produktem metabolizmu białek w organizmie człowieka. Jest wydalany wraz z moczem i potem. Zasilając NMF jest również obecny w skórze. W syntetycznej postaci stosowany jest w przemyśle kosmetycznym jako bardzo dobry, nietoksyczny i niealergizujący humektant (czyli nawilżacz). Aplikacja mocznika w postaci preparatu kosmetycznego prowadzi do wzrostu nawilżenia skóry, zmiękczenia, zmniejszenia szorstkości oraz złagodzenia podrażnień (wspomaga ziarninowanie).

W wyższych stężeniach działa keratolitycznie (czyli złuszczająco), ułatwia złuszczanie i zwiększa przepuszczalność warstwy rogowej dzięki czemu staje się idealnie gładka i oczyszczona bez nadmiernego podrażnienia ,poza tym żel złuszczający HYDRO PEEL 40% jest promotorem przejścia przez naskórkowego substancji czynnych zawartych w kosmetykach.

ZASTOSOWANIE:

– skóra szorstka, ziemista wymagająca głębokiej peelingacji, trądzikowa, naczyniowa, trądzik różowaty, skóra atopowa, sebostatyczna 1x tydzień, nałożyć cienką warstwę żelu równomiernie na twarz omijając okolice oczu, po 10 minutach należy dokładnie zmyć ciepła wodą, następnie nałożyć  HYDRO ARCH+ HYALURONIC ACID i krem HYDRO ARCH+ NIGHT CREAM.

– zrogowaciała skóra stóp wymagająca złuszczenia i nawilżenia  1x tydzień, nałożyć żel na stopy i zawinąć w folię stretch, po upływie 30 minut umyć dokładnie stopy i  usunąć zrogowaciały naskórek za pomocą tarki kosmetycznej do stóp. Następnie wmasować niewielka ilość kremu HYDRO ARCH+ FOOT CREAM.

Przechowywać  w lodówce!

Poj. 30 ml       /   Cena: 80 zł

powrót do [PREPARATY KOSMETYCZNE]