Leczenie trądziku

tradzik1

SKÓRA OBJĘTA PROBLEM TRĄDZIKU – Oferta Specjalna

Trądzik to tworzące się na skórze zmiany, które są związane z niewłaściwą pracą gruczołów łojowych. Największa liczba tych gruczołów znajduje się w obrębie czoła, nosa i brody. Leczenie trądziku jest dość dużym wyzwaniem, przy którym niezbędne jest wykonywanie odpowiednich zabiegów kosmetologicznych, dermatologicznych oraz odpowiedniej pielęgnacji domowej. Istotą jest nie przerywanie kuracji i bezwzględne stosowanie się do zaleceń kosmetologa i dermatologa.

ZABIEGI W GABINECIE – KWASOTERAPIA DLA SKÓR TRĄDZIKOWYCH

Działanie kwasów polega na osłabieniu wiązań między komórkami naskórka, dzięki temu proces złuszczania przebiega szybciej. Niezależnie od rodzaju kwasu rezultat złuszczania jest podobny. Usuwając wierzchnie warstwy naskórka, pobudzamy do wzrostu komórki w warstwie podstawnej. Pogrubia się warstwa komórek żywych, a cieńsza staje się warstwa komórek martwych. Wzrasta produkcja kolagenu i elastyny, co zapobiega wiotczeniu skóry. Seria zabiegowa 6- 8 zabiegów tzw. Intensywna, powoduje duże napięcie tkankowe, likwiduje nierówności potrądzikowe, plamy złogowe posłoneczne, zmarszczki okolic oczu i ust.

KWAS MLEKOWY

Reguluje odnowę komórkową skóry, poprzez usunięcie zbędnych zrogowaciałych komórek, dzięki czemu poprawia się struktura i koloryt skóry. Pomocny w przypadku przebarwień i blizn potrądzikowych. Odblokowuje pory skóry i działa antybakteryjnie, dzięki czemu zapobiega tworzeniu ognisk zapalnych, czyli wszelkiego rodzaju wyprysków i zaskórników.

KWAS SALICYLOWY

Reguluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco poprzez rozluźnianie połączeń międzykomórkowych i usuwa zbędne warstwy zrogowaciałych komórek naskórka. Posiada właściwości przeciwzapalne, sprzyja więc procesowi gojenia wyprysków i podrażnień. Ma zdolność przenikania przez warstwę łojową i wnikania w głąb oraz oczyszczania porów skóry, przyczynia się do odblokowania porów.

KWAS TCA

Złuszczanie kwasem TCA oparte jest na kontrolowanym oparzeniu skóry. Peeling TCA wykonujemy w celu napięcia, rozjaśnienia i wygładzenia skóry, zmniejszenia wielkości porów, usunięcia przebarwień, drobnych blizn, leczenia niektórych odmian trądziku pospolitego i likwidowania jego pozostałości. Może być stosowany praktycznie na większość partii ciała, zwłaszcza na twarz, szyję, dekolt, plecy, ramiona, przedramiona, dłonie i kończyny dolne.

W zależności od potrzeb można  wykonać zabiegi bardziej powierzchowne albo głębokie. Po zabiegu zniszczona tkanka stopniowo złuszcza się odsłaniając świeżą i delikatną powierzchnię nowego naskórka. Okres ten trwa od 5 do 14 dni.

Jest to preparat tylko do zastosowań profesjonalnych.

ODPOWIEDNIA PIELĘGNACJA DOMOWA SKÓRY TRĄDZIKOWEJ

Odpowiednia pielęgnacja jest ogromnie istotna ponieważ nie tylko stanowi element leczenia, ale także zapobiega tworzeniu się nowych zmian. Leczenie zmian trądzikowych wymaga stosowania łagodnych kosmetyków nie zawierających alkoholi, substancji drażniących, nie zatykających pory skórne, ale takich które mają właściwości antybakteryjne

CZEGO NIE WOLNO ROBIĆ ?

  • dotykać twarzy brudnymi rękami
  • wyciskać krost
  • przemywać preparatami na bazie alkoholu
  • drapać się po twarzy
  • używać mydeł do mycia
  • spożywać nadmiernej ilości węglowodanów
  • korzystać z solarium, kąpieli słonecznych
  • przerywać kuracji w trakcie leczenia
  • zapominać stosować kremy i preparaty kosmetyczne po każdorazowym umyciu twarzy
  • wychodzić w słoneczne dni bez zabezpieczenia skóry kremem z wysokim filtrem SPF

KONSEKWENCJA I WYTRWAŁOŚĆ

Pielęgnacja skóry trądzikowej jest dość uciążliwa, a co najważniejsze jest to tylko jeden z elementów leczenia trądziku. Chcąc wyleczyć chorobę konieczne jest stosowanie się do określonej terapii wskazanej przez kosmetologa lub dermatologa. Nie należy przerywać kuracji w trakcie jej trwania, jeżeli pojawi się nagle nadmierna ilość stanów zapalnych nie należy przerażać się, gdyż jest to faza przejściowa oczyszczania się skóry z toksyn, w razie niepokojących objawów należy się skontaktować z osobą przeprowadzającą kurację lub umówić się na wizytę kontrolną. Terapia zwalczania trądziku jest długotrwała i powolna, jednak postępując zgodnie z zaleceniami można oczekiwać wyraźnych efektów.

Oferta skierowana zarówno dla Pań jak i Panów.

Cennik za pojedynczy zabieg kupiony w pakiecie 3 zabiegów (po diagnozie i wstępnym oczyszczaniu) zawiera:

Zabiegi na kwasie salicylowym:
twarz – cena: 150 zł
twarz, dekolt, szyja – cena: 230 zł
plecy – cena: 200 zł
Zabiegi na kwasie mlekowym:
twarz – cena: 200 zł
twarz, dekolt, szyja – cena: 280 zł
plecy – cena: 250 zł
Zabiegi na kwasie TCA:
twarz – cena: 300 zł
twarz, dekolt, szyja – cena: 425 zł
plecy – cena: 400 zł

Po zabiegu, na skórę nakładany jest odpowiedni krem z serii Hydro Arch+.

PREPARATY KOSMETYCZNE DO PIELĘGNACJI DOMOWEJ:

HYDRO ARCH+ ANTI ACNE TONIC

Przeznaczony jest do tonizacji skóry trądzikowej, wyrównuje pH skóry, działa łagodząco, przeciwzapalnie, obkurcza pory skórne. Wycisza i łagodzi stany zapalne. Stosować na umytą skórę dwa razy dziennie, rano i wieczorem, następnie nałożyć  ANTI ACNE CREAM.

Poj.100 ml /  cena:  60 zł

HYDRO ARCH+ ANTI ACNE CREAM

Jest to krem do cery trądzikowej do stosowania na noc. Łagodzi podrażnienia, obkurcza pory skórne, reguluje wydzielanie sebum, działa bakteriostatycznie, przeciwzapalnie. Oczyszcza gruczoły łojowe z zaskórników, zapobiega tworzeniu się stanów zapalnych. Zmniejsza płytkie blizny potrądzikowe.

Poj. 50 ml cena: 100 zł

Zestaw : HYDRO ARCH+ ANTI  ACNE  TONIC + HYDRO ARCH+ ANTI ACNE CREAM – 130 zł

Godziny przyjęć:

HYDRO ARCH LABORATORY, Magdalena Krzysztoń 
ul. Wita Stwosza 15 (Trakt Kupiecki), 50-148 Wrocław

Poniedziałek – Piątek 10:00 – 20:00

tel. 602 359 171

Rezerwacja telefoniczna na hasło „trądzik”

GALERIA: