HYDRO ARCH+ FOOT CREAM

kremy baner

HYDRO ARCH+ FOOT CREAM

Jest to specjalistyczny preparat o konsystencji kremu do stóp, zapewniający długotrwałe nawilżenie, idealną gładkość i jedwabistość skóry stóp. Zawarty naturalny olejek mięty pieprzowej odświeża i chłodzi stopy. Preparat  jest szybko absorbowany przez skórę i nie pozostawia tłustego filmu. Zawarte w nim środki aktywne łagodzą podrażnienia, likwidują opuchliznę i działają bakteriostatycznie. Dzięki stosowaniu uzyskujemy: idealne gładkie stopy, nawilżenie spękanej skóry stóp, ukojenie dla zmęczonych stóp. Ponadto krem działa przeciwbakteryjne i przeciwzapalne oraz dezodoruje i odświeża stopy.

Aktywne składniki:

– jedwab – Sproszkowana postać serycyny czyli kleju jedwabnego jest doskonałym naturalnym humektantem tworzącym na powierzchni skóry trwały film ochronny utrzymujący zwiększony poziom wilgotności. Czyni skórę miękką i jedwabiście gładką, zwiększa jej elastyczność i napięcie oraz chroni przed wpływami czynników atmosferycznych.

– mocznik – Zasila NMF skóry , jest  nietoksycznym i niealergizującym humektantem, doprowadza do wzrostu nawilżenia skóry, zmiękczenia, zmniejszenia szorstkości oraz złagodzenia podrażnień (wspomaga ziarninowanie).

– niacynamid – To witamina dobrze przenikająca przez warstwę  rogową naskórka stymuluje syntezę kolagenu, zwiększa produkcję ceramidów, zmniejsza transpidermalną utratę wody co w efekcie powoduje lepsze nawilżenie skóry i poprawę jej elastyczności. Działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie.

– tocopherol  – Zmniejsza wrażliwość na UV, hamuje procesy fotostarzenia się skóry poprawia ukrwienie i gospodarkę wodną naskórka oraz powoduje wzrost jego miękkości i elastyczności, przyspiesza gojenie oparzeń oraz wygładza blizny. Przeciwdziała infekcjom i grzybicom paznokci.

– hyaluronic acid – Tworzy film na powierzchni skóry, powodując lokalnie silne podwyższenie wilgotności warstwy rogowej naskórka, co powoduje jego jedwabistą gładkość. Unikalną właściwością kwasu hialuronowego jest wysoka zdolność wiązania wody i jej zatrzymywania.  Dzięki temu spełnia zasadniczą rolę w utrzymaniu prawidłowej wilgotności naskórka i skóry właściwej.

– naturalny olejek mięty pieprzowej – Odświeża, dezodoruje, ochładza skórę stóp, daje ukojenie opuchniętym zmęczonym stopom.

Przechowywać w lodówce!

Poj.50ml    /    cena: 60zł

powrót do [PREPARATY KOSMETYCZNE]